BIM vadovo pareiginiai nuostatai (parsisiųsk)

Paskelbė Kov 24, 2016 šioje kategorijoje: BIM, Vadyba
Nėra komentarų

Dažna įmonė šiandien susiduria su didele problema kaip apibrėžti ir kokias pareigas suteikti asmeniui už procesų tobulinimą organizacijoje. Man pačiam teko ne kartą sukti galvą ką tas žmogus turėtų apimti ir kiek jo atsakomybės turėtų liesti. Praktiškai šis asmuo organizacijoje veikia daugiau kaip platforma, jis apima tiek horizontalias tiek vertikalias konsultacijas. T.y. jis prisiliečia prie kiekvieno departamento, teisės – sutarčių struktūros, gamybos – automatizavimo sprendimai, marketingo – inovacijų įmonėje pristatymas, pardavimo – išaiškinimas užsakovui kaip veiks visa dokumentų valdymo sistema ir projekto peržiūros. Taip pat, su gamybos skyriaus vadovu aptarę sekančių metų skyriaus darbo pokyčius, techniškai tą diegimą reikia palaikyti vedant mokymus, bendraujant su IT personalu diegti naujas sistemas ar atnaujinti senas.

Visos šios aplinkybės paverčia pareigų aprašymą sudėtinga užduotimi. Noriu pasidalinti savo patirtimi.

Pradėti reiktų nuo to, kad BIM vadovo galima nauda kiekvienam verslo struktūros vienetui labai priklauso nuo jo turimos patirties ir asmeninių savybių. Todėl pirmiausia reiktų kartu susėdus įsivertinti jo asmenines savybes pagal kiekvienos įmonės verslo struktūrą.

Pavyzdžiui, UAB „Geriausi projektai“ savo verslo struktūroje (kalbėsiu tik apie pagrindinius) turi tokius elementus:

  • Teisė
  • Finansai
  • Gamyba
  • Pardavimai
  • Marketingas

BIM vadovas Vardenis Pavardenis save vertina taip (toks klausimynas prieš tai susirašius verslo elementus gali būti pateikiamas kandidatams į darbo poziciją atrankos metu). Skalė nuo 1 iki 100. 1 reiškia niekuomet nesusidūręs ir nenutuokiu kaip tas elementas veikia:

  • Teisėje teko dalyvauti pasirašant sutartis, suvokiu kiekvienos projekto dalies atsakomybes bei žinau pagrindinius teisės aktus – 70 proc.
  • Suprantu įmonės finansų veikimo principus, kaip skaičiuojami darbuotojų atlyginimai, taip pat kokios informacijos reikia buhalterei iš gamybos skyriaus: 50-60 proc.
  • Gamyboje dirbu nuolatos, žinau su kuo susiduria gamybos žmonės, kaip vyksta komunikacija ir techniškai žinau kaip vyksta darbas. Gamyboje išmanau 3 iš 5 toje įmonėje vykstančių dalių. Žinau kaip gamybos procesus padaryti efektyvesnius, išmanau naujausius darbo įrankius ir žinau kokios naujos tos srities technologijos kuriamos. – 90 proc.
  • Man tenka nuolat dirbti su klientais ir dalyvauju pardavimų susitikimuose kai to prireikia, tenka pasisakyti ir paaiškinti pardavimo metu vieną ar kitą techninę specifiką sukuriančią pridėtinę vertę užsakovui. Neteko dirbti tiesioginiuose pardavimuose ir palaikyti ryšių su senais klientais – 40 proc.
  • Rašau straipsnius, pasisakau konferencijose, jose galiu atstovauti įmonę, suprantu dizaino principus ir žinau kokios yra šiandieninės technikos (VR, cloud, nuotolinis darbas ir pan.) bei minkštosios (požiūris į aplinkosaugą, tvarumą, sveiko gyvenimo būdo mados, spalvų gamos) tendencijos. 80 proc.

Pagal šį aprašą labai aišku, kuo šis žmogus gali būti naudingas organizacijoje (priimu, kad šis žmogus jau atrinktas). Jį reikia įtraukti į gamybos procesų tobulinimą ir greičiausiai jis yra techninis žmogus, todėl į pardavimus vestis jo nereikėtų, bet žemu prioritetu pardavimų skyrius jį galėtų išsikviesti klientui paaiškinti vieną ar kitą BIM projekto aspektą. Šį žmogų galima siųsti į konferencijas pristatyti įmonės diegiamas inovacijas ir kryptis. Taip pat, kartu su teisininiku ar kokybės vadovu ruošti sutarčių šablonus, spręsti atsakomybių paskirstymo projekte klausimus, konsultuotų sutarčių modelių galimų taikant BIM. Finansų srityje įdiegus integruotą informacinę sistemą galima mąstyti apie automatizuotus duomenų pateikimus apie darbuotojų darbo laiką, gamybos apimčių, savikainos perdavimą. Gali būti, kad jam reikės papildomų vidinių mokymų ar bendro darbo su finansininku išsiaiškinti dėl buhalterinio darbo ir informacijos specifikos.

Pagal šį aprašymą galima formuoti pareigines nuostatas darbuotojui.

Pagal šį aprašymą pareiginės BIM vadovo pareiginiai nuostatai yra štai tokie: BIM Vadovo_pareiginiai nuostatai